HAKKIMIZDA

Şirketimiz,  Lale Mefruşat 1968 yılında Sultanhamam’da perakende satış amacıyla, Bülent Kocamaz tarafından kurulmuş olup, zaman içersinde toptan satışa ve üretime yönelmiştir. Tekstil sanayiciliğinde 49 yıllık geçmişi olan firmamız İstanbul’a bağlı Çatalca ilçesinde 33.000 m2 alan içerisinde halen hizmet vermeye devam etmektedir.

Sanayiciliğe ilk adımı Karl Mayer Çözgülü örme Makineleri ile perdelik kumaş, ev tekstil aksesuarları ve bayan iç-dış giyim alanlarında atan firmamız yıllar içerisinde makine parkurunu arttırarak ve koleksiyonlarını geliştirerek günümüzde öncü firmalar arasında yerini almıştır.

Geniş ürün yelpazesi, üstün kalite anlayışı ve her daim yeniliğe açık bakış açısıyla hem ev tekstilinde hem giyim sektöründe yeniliklerine devam etmektedir. Bu misyondan yola çıkarak firmamız 2004 yılında Jakarlı ve Armürlü dokuma tezgahlarını, 2012 yılında ise Musterpress ve Jaquardtronic kumaş makinelerini bünyesine katarak ürün gamını genişletmiştir.

Günümüzde tesisimiz yaptığı yatırımlarla 20 milyon m2’lik üretim kapasitesine ulaşmış olup, bu üretimin %70’lik kısmını ihraç etmektedir.

Lale Mefruşat Sanayi Ticaret ve Pazarlama A.Ş olarak; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Orta Doğu, Uzak Doğu ve dünyanın daha bir çok noktasında pazarlama ağımız bulunmaktadır. Ürettiğimiz mefruşat ürünleri ve giyimlik kumaşlar dünyanın her noktasında tüketicilerle buluşturulmaktadır.

Üretimlerinde insan ve çevre dostu olmayı misyon edinmiş firmamızda Eco Tex belgesi bulunmakta olup, doğaya ve insana zarar vermeyen ürünler kullanılmakta ve üretilmektedir.